close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  Tajhizatpezeshki20

  تجهيزات پزشكي

  بازدید : 54
  يکشنبه 24 مهر 1401 زمان : 11:03

  کاربرد بوتاکس:

  1. درمان خطوط عرضی پیشانی
  2. خط اخم بالای بینی
  3. چین و چروک‌های اطراف چشم (Crow`s feet)
  4. چین و چروک روی بینی
  5. همچنین بوتاکس باعث بالا رفتن خفیف گوشه خارجی ابروها می‌شود.
  6.درمان چین و چروک عرضی و عمودی ناحیه گردن، چین و چروک لب فوقانی و گوشه‌های دهان و ... اشاره کرد.
  موارد منع تزریق بوتاکس :

  زنان باردار
  وجود عفونت در محل تزریق
  بیماری میاستنی گراو
  اختلالات نوروموسکولر
  سندرم Eaton Lambert
  افرادی که آنتی بیوتیک هایی مانند جنتامایسین، استرپتومایسین و کانامایسین مصرف می‌کنند.
  افرادی که داروی دی- پنی سیلامین که در آرتریت روماتوئید کاربر دارد مصرف می‌کنند.
  افرادی که تحت درمان با سیکلوسپورین هستند.
  افرادی که داروی ضد مالاریای کلروکلین مصرف می‌کنند.
  مادران شیرده

  همچنین اگر سابقه حساسیت قبلی به بوتاکس دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.


  نواحی مورد تزریق بوتاکس :

  پیشانی
  زیر چشم
  ابرو
  زیر بغل
  خط خنده
  گونه

  نحوه انجام تزریق بوتاکس :

  زمان لازم برای تزریق بوتاکس چند دقیقه (حداکثر 10 تا 15 دقیقه) می‌باشد و به‌طور معمول نیازی به بی‌حسی نمی‌باشد؛ ولی ممکن است 20 تا 30 دقیقه قبل از تزریق از پماد بی‌حس‌کننده موضعی استفاده شود. تزریق بوتاکس با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریف (مانند سرنگ انسولین) به عضلات خاص انجام می‌شود سرنگ و با درد بسیار کمی توأم می‌باشد. تعداد تزریق، بسته به میزان چین و چروک دارد و فردی به فردی دیگر متفاوت است. به‌طور معمول در نواحی پیشانی 10 تا 16 خط اخم 4 تا 6 و دور چشم 3 تزریق انجام می‌شود.
  به‌طور معمول برای ظاهر شدن اثر بوتاکس 3 تا 7 روز زمان لازم است ولی برای مشاهده نتایج نهایی مدت 2 هفته لازم است.

  مزایای تزریق بوتاکس :

  برخورداری از حداقل حساسیت و عوارض جانبی
  حداقل میزان درد و خونریزی
  زمان کوتاه انجام عمل همانند فرایند‌های تزریقی دیگر (تزریق ژل و چربی)
  استفاده از بی‌حسی موضعی (پماد و تزریقی)
  از بین بردن خطوط اخم، خطوط لبخند و خطوط عرضی پیشانی
  از بین بردن چین و چروک‌های موقتی زیر و اطراف چشم و لب
  جلوگیری از تبدیل چین و چروک‌های موقت به چین و چروک‌های دائم
  قابلیت کاهش عمق در چین و چروک‌های دائمی پوست صورت و به اصطلاح تبدیل چین و چروک‌های دائمی به موقت
  لیفت و کشیدگی پوست و رفع چین و چروک‌های ریزِ دور ابرو
  رفع چروک بینی حین خندیدن

  بیمار در موقعیت های متفاوتی، با بوتاکس تحت درمان قرار می گیرد. بوتاکس علاوه بر کاربردهای زیبایی، در موارد درمانی نیز کاربرد های زیادی دارد. آنچه در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد، کاربرد درمانی بوتاکس می باشد.

  از کاربرد درمانی بوتاکس می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  درمان سردردهای میگرنی
  درمان شقاق
  زخم های دردناک
  آن نواحی از بدن که دچار تعریق زیاد می شوند. مثل: زیربغل، کف دست و پا و ….
  مشاهده نشدن ویژگی قرینگی در صورت
  با در نظر گرفتن کاربرد درمانی بوتاکس در بیماری های مختلف،می توانید هر یک از مشکلات خود در بیماری های ذکر شده، تحت درمان بوتاکس قرار دهید.


  توصیه ما به بیماران این است:

  از خم کردن زیاد سر جلوگیری نمایند.حتی الامکان روی شکم خود برای 4 الی 6 ساعت نخوابند. با توجه به اینکه درد تزریق بوتاکس همانند درد سایر تزریقات و یا نیش پشه کم می باشد، بیمار بعد از تزریق متوجه درد زیادی نخواهد شد.
  نواحی تزریق شده را تا 12 ساعت و بهتر است تا 24 ساعت ماساژ ندهید. با این کار به حفظ بوتاکس تزریق شده در آن محل کمک نموده اید. علاوه بر آن،بوتاکس به دیگر عضلات صورت پخش نمی شود.
  شروع فعالیت های روزمره با در نظر گرفتن شدت آنها بلامانع است.
  بعد از تزریق استحمام با آب گرم را فراموش کنید.


  میکرو کانولا یا به اصطلاح انگلیسی micro cannula وسیله ای می باشد که متخصصان پوست به کمک آن فیلر و ژل ها را وارد پوست می کنند،که شبیه سر سوزن است اما در واقع یک میله ظریف نازک و قابل انعطاف است که سر آن گرد یا Blunt است و قابلبت بریدن یا سوراخ کردن را ندارد.سرنگ آوابنابراین اگر آن را روی پوست فشار دهیم به هیچ وجه وارد پوست نمی شود و برای استفاده از آن باید ابتدا محل ورود را با سر سوزن سوراخ کنیم و میکروکانولا را از همان سوراخ وارد کنیم.


  مزیت میکروکانولا نسبت به سر سوزن
  مزیت آن نسبت به سر سوزن این است که احتمال کبودی و خونریزی یا آسیب به بافت و مویرگ ها وجود ندارد و به راحتی می توانیم در هر قسمتی حتی در زیر چشم از آن استفاده کنیم بدون اینکه نگران کبودی باشیم . مزیت دیگر آن این است که با انتخاب سایز و طول مناسب می توان تنها از یک نقطه وارد پوست شد و از همان نقطه میکروکانولا را در جهات و قسمت های مختلف حرکت داد و ماده مورد نظر را تزریق کرد. و برخلاف سوزن ها که باید از قاط مختلف وارد پوست شوند و در هر تزریق چندین محل ورود با سر سوزن داریم ..در استفاده از میکروکانولا می توان تنها از یک نقطه وارد شد و به واسطه قابل انعطاف بودن آن همه قسمت های مورد نظر را تزریق کرد.
  توجه داشته باشید که در تزریق چربی یا تزریق ژل با میکروکانولا کبودی نخواهید داشت ولی تورم نسبت به تزریق با سرسوزن بیشتر است.
  میکروکانولا ها در سایز و طول های مختلف بسته به محل مورد استفاده و غلظت ماده ای که می خواهیم تزریق کنیم وجود دارند.


  روش تزریق با میکروکانولا

  * ابتدا سایز و طول مناسب برای محل تزریق و نوع فیلر را انتخاب می کنیم .بیشتر برندها سایز کانولای مناسب محصولشان را در کاتالوگ قید می کنند.
  * بعد از پاک کردن و ضد عفونی کردن محل ورود ،ابتدا با سرنگ و سر سوزن انسولین محل ورود را کمی لیدوکایین تزریقی می زنیم
  * سپس بسته به سایز میکروکانولا از سر سوزن مناسب برای ایجاد سوراخ در محل بی حس شده که می خواهیم میکروکانولا را وارد کنیم استفاده می نماییم و مسیر ورود را کمی با سوزن باز می کنیم ( فقط ابتدای مسیر )
  * بعد میکرو کانولا را از سوراخ ایجاد شده وارد می کنیم و آن را با فشار مناسب از زیر پوست به محل مورد نظر هدایت می کنیم
  * فشار لازم برای تخلیه مواد به داخل پوست باید یکسان و کم باشد.
  * در انتها مواد را ماساژ می دهیم تا یکنواخت شوند.فیلم تزریق با کانولا را به زودی خواهم گذاشت.


  نقاط تزریق بوتاکس در صورت

  زیبایی و جذاب بودن خواست و تمایل همه ی افراد می باشد، اما در این بین برخی افراد اهمیت زیادی به ظاهر خود داده و برای زیبایی خود هزینه می کنند و مدام به دنبال راهکارهایی برای زیباتر شدن می باشند.

  گرچه بسیاری هنگام تزریق بوتاکس که می شود، تردیدهای بسیاری به دل راه می دهند. آن ها می ترسند قدرت ماهیچه ها برای ابراز احساسات محدود شود و دیگر نتوانند مانند گذشته، از حالت های چهره‌شان استفاده کنند.  بهترین نقاط تزریق بوتاکس در صورت چه نقاطی بوده و تزریق در کدام نقاط موثرتر می باشد؟


  برای جواب دادن به این سوال باید بسیاری از جنبه ها مانند هدف تزریق را در نظر گرفت. به عنوان مثال اگر تزریق برای هدف زیبایی مورد استفاده باشد ناحیه تزریق متفاوت از ناحیه ای است که برای درمان تزریق صورت می گیرد.
  ظاهر طبیعی، وابسته به تزریق دوز معمولی از بوتاکس است. پتوز اگر نمی خواهید چهره‌تان شبیه تمام افرادی شود که بوتاکس تزریق کرده اند، باید پیش یک پزشک ماهر و متخصص بروید.


  نقاط تزریق بوتاکس


  اگر بخواهیم به صورت کلی مناسب ترین و بهترین نقاط تزریق بوتاکس در صورت را بیان نماییم، صورت را به دو قسمت تقسیم می کنیم. قسمت بالای صورت و قسمت پایین صورت.

  نقاطی که در قسمت بالای صورت به عنوان مناسب ترین نقاط تزریق بوتاکس مطرح می باشند، نقاطی چون جلوی سر، خط اخم یا خط بین دو ابرو، خط هلالی ابرو، اطراف چشم یا خطوط پنجه کلاغی موجود در اطراف چشم، بلندترین نقطه ی بینی یا نقطه ی قوض بینی یا خطوط خرگوشی بینی، عضلات رکتوس چشم می باشد.

  از 5 تا 10 واحد تزریق بوتاکس می توان برای درمان چین و چروک های چشمی به نام چروک های پنجه کلاغی استفاده کرد. این میزان در تمام دنیا به عنوان مقدار معین و استاندارد شناخته می شود.

  نقاطی که در قسمت پایین صورت به عنوان مناسب ترین نقاط تزریق بوتاکس مطرح می باشد، خط لب، خط فک، خط گردن، عضله ی پلاتیسمای گردن، خط چانه یا زنخدان، خطی که دندان ها مماس بر لب می شوند، می باشند.

  معمولا بسیاری از مراجعه کنندگان، برای لیفت ابرو هدف گذاری کرده اند که تا هم پلک ها و هم ابروها، جلوه زیبایی کسب کنند. اطمینان حاصل کنید پزشک شما در این زمینه ماهر باشد و بتواند دوز مناسبی استفاده کند زیرا ممکن است دچارشوید.
  مناسب ترین نقطه تزریق بوتاکس برای درمان لوچی چشم یا انحراف دید

  این توکسین داخل سرنگ انسولین کشیده شده و فرد تحت درمان خلاف جهت عضله ی هدف را نگاه کرده و با ثابت نگه داشتن عضله توسط پنس، بوتاکس به داخل عضله ی رکتوس مستقیما تزریق می شود. از این روش برای درمان انحراف دید حسی در بزرگسالان و استرابیسم فلجی حاد نیز استفاده شده و موثر می باشد.

  عملکرد بوتاکس برای درمان استرابیسم به این صورت می باشد که عضله ی مربوطه در این روش تضعیف شده و موقعیت تعادلی ماهیچه های خلاف جهت و هم جهت تغییر یافته و امکان هم راستا شدن چشم ها برقرار می شود.

  افراد مبتلا به هایپرهیدروز (تعریق شدید) همچنین می توانند با تزریق بوتاکس، اختلال خود را به طور موقت برطرف کنند.

  بوتاکس به مناطقی مانند زیر بغل و پشت زانوها یا کف دست ها که زیاد عرق می کنند، تزریق می شود. بوتاکس، باعث آزاد شدن استیل کولین در نزدیکی غدد می شود که این موضوع باعث تعریق بیش از حد می شود. همچنین تاثیر این ماده بر بیماری میگرن هم اثبات شده است.

  عضله ی سالم در این روش در حالت بلند و ریلکس قرار می گیرد و به صورت موقت فلج می شود. پس از گذشت 4 الی 6 ماه عضله به حالت قبل بازگشته اما انحراف چشم در برخی موارد دیده نشده و عارضه درمان می شود، اما در برخی موارد که با برگشت عضله به حالت منقبض انحراف نیز برگشت می یابد، تزریق مجدد صورت می گیرد.منبع


  برخی فواید پزشکی مس
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : -1

  درباره ما
  Profile Pic
  تجهيزات پزشكي , خريد سرنگ, فشارسنج ,دستگاه قند خون , تزریقات ,پانسمان ,وسایل نگهداری از بیمار, سرنگ انسولین, سرنگ لوئراسلیپ, سرنگ لوئرلاک
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 13
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 3
 • بازدید کننده امروز : 4
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 5
 • بازدید ماه : 15
 • بازدید سال : 83
 • بازدید کلی : 1274
 • کدهای اختصاصی